Porcelanowa hemisferyczna waza z nisko wysklepioną pokrywą zwieńczoną wstęgą z figurką koguta. Dekoracja naczynia jest przykładem palety kolorystycznej charakterystycznej dla wyrobów typu imari. Zdobienia wazy i nakrywy to przeplatające się ornamenty i stylizowane wici floralne w symetrycznych, regularnych układach.
Imari to określenie porcelany wytwarzanej w Arita na wyspie Kiusiu. Pochodzi ono od nazwy portu, z którego wypływały statki z japońskimi wyrobami eksportowymi. Kolorystyka charakterystyczna dla porcelany typu imari obejmowała podszkliwny kobalt i naszkliwną czerwień żelazową i złocenia. Wyroby dalekowschodnie były niezwykle cenione i pożądane w Europie, dlatego też od XVII wieku produkowano je z przeznaczeniem na rynek europejski jako przedmioty dekoracyjne.
W kolekcji wilanowskiej zachowała się jeszcze jedna analogiczna teryna. Najpewniej zdobiły one dawne Pokoje Chińskie zlokalizowane na piętrze korpusu pałacu. Wnętrza te zaprojektował i zaaranżował Stanisław Kostka Potocki, wielki kolekcjoner, znawca, i miłośnik sztuki. Po II wojnie światowej po przeprowadzeniu prac konserwatorskich i rebarokizacji wspomnianych pomieszczeń całe ich wyposażenie trafiło do magazynu. Obecnie teryny są elementem wystroju innych Pokoi Chińskich, które powstały w późniejszym okresie, zaaranżowane przez potomków Stanisława Kostki Potockiego.