Lokomotywa i wagon

rysunek

Rysunki lokomotywy (w części dolnej karty) i wagonu z pierwszej połowy XX wieku (usytuowane u góry karty). Przedstawienie z ciekawą grą czerni i bieli: wagon jest w większej części biały (prostokąt), dolna część przy kołach ma podłużne poziome kreski; dach – czarny z białymi kreskami pionowymi. Lokomotywa, głównie czarna, z wydobywającym się z komina dymem w kształcie podłużnego obłoku.
Elementy projektu kart pracy „Podróże” z 2016 i przewodnika po wystawie stałej „Małe Polin”. Zostały wykorzystane także w kartach do teatrzyku kamisibai – czyli japońskiego teatrzyku rysunkowego, teatrzyku ilustracji (właściwie: papierowego teatru, w języku japońskim kami to papier, a shibai to teatr). Teatrzyk taki funkcjonował m.in. na wydarzeniu chanukowym w Polin w 2016 roku.
Przemysław Kaniecki

Walentynowicz, Katarzyna (1986- )

rysunek

flamaster, ołówek